Szerző Téma: Vezetői megbízás  (Megtekintve 11358 alkalommal)

zakimuvhaz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Vezetői megbízás
« Dátum: 2020. Júl 29. - 07:05:19 »
Az én vezetői megbízásom 2020. nov. 30-ig szól. Az önkormányzat nekem eddig az időszakig tesz ajánlatot mint vezető?
Ha nem maradok vezető, a munkaviszonyom folyamatos marad, csak nem leszek vezető?
A bérünk nem lehet kevesebb mint ami jelenleg van. A bér az alapbérből és különböző pótlékokból áll össze.
Ezt az ajánlatban is így kell megtenni? Mert ezek a pótlékok a közalkalmazotti törvény szerint jár  a dolgozónak, ami ezután már nem vonatkozik ránk.
köszönettel:

halmairobi

  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
  • *****
  • Hozzászólások: 54
    • Profil megtekintése
Re:Vezetői megbízás
« Válasz #1 Dátum: 2020. Júl 29. - 19:13:38 »
Ez egy rendkívül speciális eset. Jelenlegi jogértelmezésünk szerint az Ön közalkalmazotti jogviszonya október 31-ei átalakulását követően az Mt. 208.§ (1) bekezdése szerinti vezető állású munkavállaló lesz, egy hónap időtartamra. Mivel az Ön kinevezését megalapozó pályázat határozott időre szólt – a jelenlegi szabályok szerint másképp nem is lehetett kiírni –, akkor az átalakulással a teljes jogviszony határozott idejű lesz, vagyis a határozott idejű vezetői szerződésének lejártát követően maga a munkaviszonya is megszűnik. Ennek oka, hogy a Munka törvénykönyve nem ismeri azt a megoldást, hogy munkajogviszony mellett vezető beosztást töltsön be a munkavállaló, ugyanis a Munka törvénykönyve csak vezető beosztású munkavállaló fogalmát ismeri. Megfontolandó, amennyiben a fenntartónál van erre fogadókészség, hogy az Ön esetében már ki se írják az új vezetői pályázatot, csak az átalakulást követően (addig pedig megbízással áthidalják az intézményvezetés hiányát). Az ágazati rendelet még nem ismert, de ha a jelenlegi Korm. rendelethez képest nem hoz változást, akkor majdnem biztos, hogy vezető csak határozott időre lesz foglalkoztatható – valljuk meg, ez nem feltétlenül teszi majd vonzóvá ezt a pályát.
Tudomásunk szerint a minisztérium dolgozik az ebből a joghézagból eredő problémák megoldásán.

beneildi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • Profil megtekintése
Re:Vezetői megbízás
« Válasz #2 Dátum: 2020. Júl 30. - 12:59:46 »
Kedves Robi! Jól értelmezem, hogyha nekem mondjuk 2021. júniusában jár le a vezetői megbízásom, akkor az önkormányzat velem most csak 2021. júniusáig tud munkaszerződést kötni? Tehát elveszítem a határozatlan idejű munkaviszonyomat, ha erről nem jön ki más rendelkezés addig?

halmairobi

  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
  • *****
  • Hozzászólások: 54
    • Profil megtekintése
Re:Vezetői megbízás
« Válasz #3 Dátum: 2020. Júl 30. - 19:45:34 »
Az én értelmezésem szerint igen.

zakimuvhaz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:Vezetői megbízás
« Válasz #4 Dátum: 2020. Aug 24. - 09:09:39 »
Ezt a speciális esetet akkor amibe még sok hasonló vezető társammal együtt ez a törvény belekényszerít bennünket, valahol értem de valahol mégsem...
Több mint 30 éves munkaviszonyom van jelenlegi munkahelyemen, 10 éve mint intézményvezető dolgozom.
A jelenlegi helyzet szerint akkor egy újonnan hozott törvény értelmében úgy kerülök utcára (ha lejár a vezetői megbízásom és nem választanak meg újra), hogy még csak nem is reklamálhatok mert a törvény betűje minden pontjában betartásra került?
Az a közalkalmazotti jogviszony határozatlan időre szólt még  a kezdetekkor :), vagy a jogalkotónak épp ez volt a célja hogy bizonyos vezetőket törvényesen távolítson el a beosztásából?

halmairobi

  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
  • *****
  • Hozzászólások: 54
    • Profil megtekintése
Re:Vezetői megbízás
« Válasz #5 Dátum: 2020. Aug 27. - 09:29:27 »
Azt pontosan nem tudom megmondani, mi volt a jogalkotó szándéka. Ha a törvénytervezethez közzétett indoklásból indulunk ki, akkor nem az, hogy elveszítsék a vezetők az állásukat.
Éppen ezért az utóbbi időben több egyeztetést is folytattunk, és úgy tűnik, találtunk egy megoldást, ami nem mond ellent a Munka törvénykönyvének sem. Ez lényegében hasonló, mint a Kjt-ban szereplő határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony határozott idejű vezetői megbízással.
Ez úgy néz ki, hogy a vezető a munkáltatótól kap egy határozatlan idejű munkaszerződést, amelyben egy határozott idejű vezetői kiegészítés szerepel. Tehát a munkavállaló a vezető beosztás ellátására határozott idejű megbízást kap kvázi többletfeladatként az alap határozatlan idejű munkaszerződése mellett. Ezt a megoldást a Munka törvénykönyve nem tiltja, de nem is nevesíti. Ezzel talán megnyugtatóan rendezhető a helyzet.